Alsenetle
Sosyal Medya:
2018 Model Renault Sport Megane RS

2018 Model Renault Sport Megane RS

Clio serisinin en güçlü otomobillerinden biri olan 220 EDC Trophy’den esinlenerek üretilen 2018 Model Yeni Clio R.S. 18, Geliştiriilmiş 4 CONTROL sistemi ile daha güçlü bir turbo motoru haline gelmiştir.  Sport ve Cup modeli olmak üzere iki versiyonlu Yeni Megane R.S. , manuel ve çift kavramalı otomatik vites kutusu ile motor sporları tutkunlarının beğenisine sunuluyor.

 Renault’nun simgesi haline getirilerek F1 otomobillerinden olup ve sarı - siyah renklerini taşıması ile moto spor tutkunları ve koleksiyoncuları için sınırlı sayıda üretilerek vitrinde yerini alıyor. Clio R.S. 18 agresif görünümü ile beraber parlak sarı rengi detayları ve sportif iç mekanı tasarımı ile Renault Spor Formula 1 takımından esinlenerek üretilmektedir.

Aracın; tavanda ki yerini koruyan  gri şeritleri ve ön kapılarına dizayn edilen çift elmas logosu ile Renault Sport Formula 1 de yarışacağı tek kişilik otomobile gönderme yaptığı görülmektedir. Renault Sport’ un F1 tarzını yansıtan parlak sarı renkli ön kanadı, jant göbeği ve koruyucu yan kısımları ise; aracın koyu siyah gövde rengiyle oldukça bir tezatlık ortaya çıkmaktadır. Difüzör kısmının koyu siyah renkle kaplanmış olması ise otomobilin güçlü duruşunu desteklemektedir.

Renault Clio R.S. , 220 beygir gücü kapasitesine sahip motoru ve tork artırma fonksiyonu ile 280 Nm azami torka erişebildiği de açıkça görülmektedir.© 2019 alsenetle Tüm hakları saklıdır. Bu proje DIGITAL AEC firması adına AGENCY DO tarafından geliştirilmiştir. AGENCY DO CREATIVE DO PRODUCTION DO